Döbbenet! Új liberális alapelv a cscsemőgyilkosság?
2012.03.25. 15:13
Egy brit orvosi szaklapban megjelent egy tanulmány amelyben azt felytik ki, hogy a cscsemőgyilkosságot minden olyan esetben, amikor az abortusz engedélyezett, engedélyezni kellene. A szaklapban megjelent cikk, még a liberális fertőbe már belesüjdt országokban is felháborodást váltott ki, amire a lap úgy reagált, hogy „fanatikusok, a liberális társadalom alapvető értékeit tagadják. Értik ezt. A cscsemőgyilkosság liberális alapelv?
A brit Journal of Medical Ethics szaklap cikkében arról ír Alberto Giubilini és Francesca Minerva, hogy az újszülött hasonló erkölcsi kategóriába esik, mint a magzat, ezért minden olyan esetben, amikor az abortusz engedélyezett, engedélyezni kellene a „szülés utáni abortuszt” is. A cikk szerzői, azzal érvelnek, hogy az újszülött, akárcsak a magzat, „nem tényleges személy”, és morális értelemben nincs joga az élethez; az, hogy ember lehet belőle, „erkölcsileg irreleváns”. Továbbá, hogy „az örökbefogadás nem mindig szolgálja az emberek tényleges legjobb érdekét”. Mindezek alapján szerintük engedélyezni kellene a ‘szülés utáni abortuszt’, azaz az újszülött megölését „minden olyan esetben, amikor az abortusz is megengedett.”
Ilyen esetnek minősül, ha a születés után derül ki, hogy a csecsemő rendellenességgel született. Ám az egészséges újszülött megölését is indokoltnak tartják, ha miatta „veszélybe kerülne a család jóléte”, vagy például az anyát elhagyja a társa, s így a gyermekvállalás „elviselhetetlen terhet jelentene a nő egészsége szempontjából”.
Giubilini és Minerva javasolja, hogy „az eljárást ne csecsemőgyilkosságnak, hanem szülés utáni abortusznak nevezzék, hangsúlyozva ezzel, hogy a megölt egyed nem annyira csecsemőhöz, mint inkább magzathoz hasonló.”
A neves orvosetikai folyóiratban február 22-én megjelent cikk a világszerte hatalmas felháborodást keltett még a liberális fertőbe már belesüjdt országokban is.. A kiadó, Julian Savulescu professzor, az Oxfordi Uehiro Gyakorlati Etikai Centrum igazgatója azt mondta, hogy a szerzők a cikk közzététele óta halálos fenyegetéseket is kaptak. Savulescu szerint a felháborodott üzenetek küldői „fanatikusok, akik a liberális társadalom alapvető értékeit tagadják” – írja a The Telegraph.
A tanulmányt március 4. után azért eltávolították az internetről.
Hazafiak.com után szabadon
|