Beszámolók : Beszámoló a Magyarok Szövetsége 2011. november 26-i országos gyűléséről |
Beszámoló a Magyarok Szövetsége 2011. november 26-i országos gyűléséről
2011.12.13. 19:36
A kunszentmiklósi sportcsarnokba ezúttal nem gyűltünk össze olyan sokan, mint az előző években, és a hangulat sem volt olyan fennkölt. Az elmúlt másfél év nehéz időszak volt a Magyarok Szövetségében is.
Addig és azóta is számtalan lejáratási kísérlet, és támadás történt kívülről, ami belejátszhatott a bizalomvesztésbe, de tudtuk, hogy igazából csak belülről fenyegeti veszély a Szövetséget.
2010. őszén az alapító, és kétségkívül a Magyarok Szövetségét meghatározóan fémjelző Vukics Ferenc lemondott a mozgalom vezetéséről, majd kivonult az MSZ égisze alatt létrejött egyesületekből is. Ezt több oldalról is megindokolta: családja elhanyagolása, egszisztenciális fenyegetettség, az MSZ-által meghatározott célok elérésének elmaradása, egyéni csalódások mind belejátszottak visszavonulásába. Úgy döntött, hogy a barantának szenteli idejét, és energiáját.
Nem kedvezett a mozgalom számára az országos közhangulat alakulása sem, mert még mindig képtelen a többség a közéleti tevékenységét valamelyik párt uszályába való betagolódás nélkül elképzelni!!
Majd erre tett rá egy lapáttal az a kiábrándultság, melyet a FIDESZ-KDNP kormány okozott azzal, hogy a tőlük várt eredmények nem valósultak meg, sőt egyre súlyosabb terhek rakódtak az ország lakóinak vállára!
Vukics Ferenc lépése váratlanul érte a tagságot, és komoly tanácstalanságot okozott. Így aztán elég felkészületlenül, felemás módon történt a 2010. őszi tisztújítás, ahol ügyvivői testületet választottak a jelenlévők, melynek élére Benis Miklós került.
Ő határozottan és kemény kézzel akarta a mozgalom, és az egyesületet irányítását végezni, ami komoly ellentéteket szült. Ehhez jött a pénzintézet iránti ellenérzés, amit elsősorban az váltott ki, hogy annak élére olyan emberek kerültek, akik nem élvezték a mozgalom meghatározó embereinek bizalmát. Így ez komoly bizalmi töréshez, és erősödő ellentétek kialakulásához vezetett.
A Magyarok Szövetsége hihetetlen összetartó erejét, és szerepének, munkájának fontosságát, valamint országos hatását jelzi, hogy mindezek ellenére a Magyarok Országos Gyűlését idén is hatalmas látogatottság mellett (hiányosságai ellenére is) magas színvonalon rendezték meg, úgy, hogy Vukics Ferenc barantásaival is oroszlánrészt vállalt a munkából!!!
Az is tény, hogy még mindig a Magyarok Szövetsége a legnagyobb társadalomszervező munkát végző szervezet az országban! 2011-ben is rengeteg rendezvényt szerveztek az ország minden táján, és a Felvidéken az MSZ csoportok!
Ezt követően több kísérlet történt a szervezeti megújításra, de a döntés végül is a november 26-i Országos Munkaértekezletre maradt, melyet ismét Kunszentmiklósra hívtak össze.
Sajnos a korábbi évekhez képest kisebb létszámban jöttek el azok, akik az MSZ-t szívügyüknek tekintik, de így is csaknem kétszázan jelentek meg.
Szabados Péter a MOGY egyik főszervezője elmondta, hogy 30 milló 100 ezer forintos bevétel mellett 29 milló 610 ezer forintos kiadással zárult a rendezvény egyenlege.
Nagy László, az ügyvivő testület tagja az elmúlt év munkáját foglalta össze. Hangsúlyozta, hogy Vukics Ferenc kiválása komoly törést okozott, de a munka tovább folyik, hiszen szükség van az MSZ által képviselt szellemiségre a 21 pontban megfogalmazottak alapján.
Elmondta, hogy elismerés illeti Benis Miklós munkáját, de néhány döntésével nem értett egyet az ügyvivő testület, de egységet akartak, ezért kitartottak mellette.
A Korona Vagyonkezelő Szövetkezetet sikerült létrehozni, működése azonban komoly nézeteltéréseket okozott. A Szövetkezet jelenleg is működik, de már nem kapcsolódik szorosan az MSZ-hez.
Ezt követően Benis Miklós fejtette ki véleményét. Elmondta, hogy sok nehézséget okozott a gazdasági tevékenység, illetve az adminisztráció rendbetétele. Hangsúlyozta, hogy sokan nem értik, hogy vagyonkezelőt alapítottak, ami nem bank, ezért nem is úgy működik!
Azt is kiemelte, hogy az MSZ sok olyan dologba kezdett, aminek nem lett eredménye. A probléma az, hogy igazából kevesen veszik ki részüket az érdemi munkából.
A Munkaértekezlet fontos eseményeként zajlott le a tisztújító választás. A tagságtól beérkezett javaslatok alapján állt össze a jelöltek listája.
178-an szavaztak, aminek eredményeképpen egy hét fős ügyvivői testület alakult.
Név szerint: Bődi Szabolcs, Nagy László, Hegedűs Attila, Szűcs Lajos, dr. Bene Gábor, Rajkai Zsolt, mint választott tagok. Hetedik a mindenkori szakrális vezető: Molnár V. József.
Az új vezetés kérésére egy 5 fős stratégiai testület is felállt, tagjai: Szabados Péter, Lesi Árpád, Gallai Magdi, Sziládi László, Molnár Ervin.
Végül egy személyes vélemény: nem adhatjuk fel, mert nagy a feladatunk, és egyre nehezebb idők jönnek, amikor nagyon fontos lesz az országos kapcsolatrendszer!
A tudósító: Varga László, Somogy megyei elöljáró
|