Kiút/megoldások : a Szent Korona alkotmány, nem régi letünk korok visszahozatalát jelentené! |
a Szent Korona alkotmány, nem régi letünk korok visszahozatalát jelentené!
2011.07.02. 16:15

Többször felmerült, a vendégkönyvben és egy két hozzánk érkező e-mailben is, hogy mit akarunk mi egy avítt régi korra írt szabályrendszerrel. Ezért érdemes tisztázni hogy a jogfolytonosság helyreállítás, nem jelent se feudalizmust, se régi korok visszahozatalát. A Szent Koronával fémjelezett történelmi alkotmány egy eszmeiség amely 5 alapelvre és arra a felfogásra épül, hogy a hazát csak kölcsönkaptuk az őseinktől, és gyarapítva,élhetően kell azt továbbadni unokáinknak.tehát azt nem sajátíthatjuk ki saját életünk rövidtávú céljaira. Az eszmeiségnek pont az a nagyszerű sajátossága, hogy a szabályait(a tant) mindig az adott kor viszonyaira lehetett és lehetne ma is írni. Amikor tehát arról beszélünk, hogy történelmi vagy Szent Korona alkotmány akkor nem azt kell érteni alatta, hogy egy az egybe átvennénk egy adott kor szabályait, hanem hogy az 5 alapelv szellemében írnánk egy mai szóval élve alaptörvényt.A régmúlt korok, és hagyományok tisztelete és ismrete, pedig azért szükséges, hogy tudjuk honnan jöttünk, kik vagyunk, és mik azok a hagyományok, amiket tovább kell éltetni a mába.
Nem jelenti tehát azt, hogy teszem azt egy azt egybe átvennénk a 44 előtti szabályokat, és visszahoznánk egy nagybirtokosi, hűbér jellegű rendszert, hanem azt, hogy azon szabályokat átírnánk a mai viszonyoknak megfelelően úgy hogy azok betartása mellett Magyarország örökké (újra) szabad lehessen.
Olyan szabályokat biztosítani, hogy a kötelezettségek és jogok egységében a Szent Korona (jelenleg ez Magyarország) minden tagja egy és ugyanazon szabadságot élvezzen.
Gondoskodni a szabályokban arról, hogy minden ami a magyar földön, föld alatt és föld felett van, a Szent Korona által jelképezett egyetemes magyarság elidegeníthetetlen, örök tulajdona maradjon, amelyet csak a Szent Korona tagjai birtokolhassanak.
Átírni a szabályokat úgy, hogy minden magyar érték a magyar érdekeket szolgálhasson.
Valamint bevenni az ellenállás jogát, azaz, hogy mindazzal szemben, aki megsérti a Szent Korona értékrendjét, a Szent Korona minden tagjának nemcsak joga, hanem kötelessége is legyen ellentmondani és ellenállni.
Mert Szent Korona történelmi alkotmány mint Magyarország alkotmánya a következő 5 alapelv:
1.§ Magyarország örökké szabad.
2.§ A kötelezettségek és jogok egységében a Szent Korona minden tagja egy és ugyanazon szabadságot élvez.
3.§ Ami a magyar földön, föld alatt és föld felett van, a Szent Korona által jelképezett egyetemes magyarság elidegeníthetetlen, örök tulajdona, amelyet csak a Szent Korona tagjai birtokolhatnak.
4.§ Minden magyar érték a magyar érdekeket szolgálja.
5.§ Mindazzal szemben, aki megsérti a Szent Korona értékrendjét, a Szent Korona minden tagjának nemcsak joga, hanem kötelessége ellentmondani és ellenállni.
És a konkrét szabályokat a tan azaz egy alaptörvény adná meg, amit a mai viszonyokra kellene természetesen átírni.
|