A dolgok megértését előlről kell kezdeni!
2009.09.20. 09:31
Halász Jószef nyár közepén kelt cikke közlésének a feléhez közeledünk. A benne leírtakkal nem feltétlen kell egyetérteni, csak induljunk el az úton a Szent Korona eszmeiségének az utján. Szerkezstőségünk például az általa judeokereszténység korszakának nevezett elmult ezer év, és a katólikus egyház teljes elitélésvel nem ért egyet. Az anyag közlését vitaindítónak szánjuk.
Íme tehát az 5. rész!
5. rész
Alaptörvény, amely az Alkotmányból eredő irányelveket jelöli ki egy történelmi időszakra.
Az Alaptörvény a 2000-ben írt „Gondoskodó Magyarország” (pontjai) munkaterv (program) jogi formába öntött változata, amely a társadalmi együttélés részeire bontva, de rendszerként írja le a Szent Korona Országának működését.
A Gondoskodó Magyarország adta a lehetőséget ahhoz, hogy a Szent Korona értékrendet összevessem az EU Alkotmánnyal (2003-ban), majd a Lisszaboni Szerződéssel (2007-ben), ezzel bemutatva az alapvető különbséget a liberális-kapitalista rendszer és a Szent Korona értékrend között.
A megbukott, föderatív államszövetségre épülő liberális-kapitalista diktatúra végleges megszűntetését a nemzetségek, nemzetek és államok szentkoronai szabadságára épülő konföderatív államszövetségének életbe lépése jelenti, amelyet a tagországok Alaptörvényeihez kapcsolódó Európai Konföderációról szóló szerződéstervezet fogalmaz meg.
Az Alaptörvény hatályba helyezésének, módosításának és hatálytalanításának joga a Nemzetgyűlést elidegeníthetetlenül illeti meg.
Ugyanígy a Nemzetgyűlés joga az olyan szabályok feletti rendelkezés, amelyek a szentkoronai értékrend érvényesülését közvetlenül szolgálják (alaptörvény szintű főtörvények). Ezek a Szent Korona Önigazgatási rendszerének törvényei, amelyek a hatalomgyakorlásra, valamint az elöljárók és követek (képviselők) kiválasztására vonatkoznak, illetve az ünnepeket és jelképeket szabályozzák.
(folytatjuk)
A jogrendszer második szintje az
|