Kiút/megoldások : Halász József:A dolgok megértését elölről kell kezdeni 4. rész |
Halász József:A dolgok megértését elölről kell kezdeni 4. rész
2009.09.06. 15:28
Bár az álltala judeo kerszténységnek nevezett korszakot nem feltétlenül itéljük el annyira mint Halász József,azért irását javarész jónak tartjuk ezért folytatásokban közöljük!
4. rész:
A Szent Korona értékrendben kifejeződő Isteni Szabályrendszer célja a szabadság, amelyet „atyai eleink hagyománya őriz a hűség és a szeretet kettős egységében.
Ennek feltétele, hogy a szabadság lelki, szellemi és anyagi eszközei a szabad állam és a szabad emberek tulajdonában és birtokában legyenek.
A szabadság és az annak gyakorlásához szükséges feltételek védelme fennmaradásunk biztosítéka.
4. rész
A Szent Korona értékrendben kifejeződő Isteni Szabályrendszer célja a szabadság, amelyet „atyai eleink hagyománya” őriz a hűség és a szeretet kettős egységében.
Ennek feltétele, hogy a szabadság lelki, szellemi és anyagi eszközei a szabad állam és a szabad emberek tulajdonában és birtokában legyenek.
A szabadság és az annak gyakorlásához szükséges feltételek védelme fennmaradásunk biztosítéka.
Scientia sacra).
Az Isteni Szabályrendszer három szinten egymásra épülve (hierarchikusan) válik logikai és jogi rendszerré, ahogyan azt Molnárffi Tibor megállapítása alapján a „rövid indoklás” tartalmazza.
Alkotmánya (rövid változat), amely a Szent Koronával közvetített Isteni Szabályrendszer célját, feltételét és védelmét határozza meg.
A Szent Korona Szabadság Alkotmánya magában foglalja Ősjogunk minden elemét.
Ez a Teremtő alkotásaként (alkotmányaként) nem nemzetség-, nemzetiség-, vagy állam-függő, tehát a Szent Korona Szabadság Alkotmánya mintaként szolgál minden nemzetnek saját Alkotmánya elkészítéséhez.
A Szomorú magyar történelem teljes megismeréséhez” c. írásában cáfolhatatlanul bizonyítja.
Első rész: tovább>>>
Második rész: tovább>>>
3. rész: tovább>>>
Az Alkotmány jellegéből eredően nem változtatható, nem helyezhető hatályon kívül, de jogfolytonossága megszakad, ha a szentkoronai értékrend nem érvényesül. Íly módon nem 1944. március 19-én (Magyarország német megszállásakor) szakadt meg a Szent Korona alkotmányosságának jogfolytonossága, hanem 973-ban, a „Quedlinburgi békekötéssel”, amelyben Géza - a Lech-mezei csata utáni események figyelmen kívül hagyásával – a nemzeti érdekek védelmének kötelezettsége mellett katonailag is indokolatlanul adta fel szabadságunkat, és vetette alá hazánkat a judeokeresztény oltár és a kirekesztettek jogfosztásán álló trón szövetségének, ahogyan azt Botos László „
Az első szint a Szent Korona örök és változtathatatlan Szabadság
Mivel az Isteni Szabályrendszer a társadalmi együttélésen keresztül érvényesül, annak formai megfogalmazásának, a jogrendszerszernek is ezt kell tükröznie. (ld. Hamvas Béla a
|