A Szent Korona alapfogalmai: A Szent Korona eszme
Halász József nyomán 2009.05.23. 09:55
"... Ennek szellemében lehet Németh László gondolatai alapján megfogalmazni a Magyar Küldetést: „a mélymagyarságnak felül kell emelkednie a hígmagyarságon minden magyarban és a magyar nemzetben, így létrehozva a Minőség Forradalmát, amely megteremti Éden mintájára Kertmagyarországot, amivel mintát ad minden nemzetnek az emberi életre.”...
Megvizsgálva a magyarság együttélési normáiról fennmaradt hagyatékot, azt tapasztalhatjuk, hogy öt olyan - logikai rendszert is alkotó - alap-meghatározó parancsot találunk, amely mindvégig uralta a magyar értékrendet:
- Magyarország szabadsága
- A magyar értékek elidegeníthetetlensége
- Minden magyar ember egy és ugyanazon szabadságjoga
- Az egyetemes magyarság érdekének védelme
- A hatalmi visszaélések elleni fellépés joga
Ezek a parancsok évtízezredek alatt bizonyították azt, hogy eszmeként örök értékrendet jelentenek, hiszen a teljes történelmünk során ezek meghatározó jellegét fellelhetjük, és mondhatjuk, hogy ez az értékrend az, ami erkölcsi tartást adott nemzetünknek, amivel kivédhetett minden megsemmisítésünkre irányuló kísérletet.
Ugyancsak a történelem során bizonyított, hogy a magyarság (és más nemzetnevet viselő elődei) mindig a természetes, isteni utat mutatta az emberiségnek.
Ennek szellemében lehet Németh László gondolatai alapján megfogalmazni a Magyar Küldetést: „a mélymagyarságnak felül kell emelkednie a hígmagyarságon minden magyarban és a magyar nemzetben, így létrehozva a Minőség Forradalmát, amely megteremti Éden mintájára Kertmagyarországot, amivel mintát ad minden nemzetnek az emberi életre.”
Mindez alapján tehát a Szent Korona eszme, az általa képviselt, társadalmi együttélés normáit meghatározó alapelv, ezért Alkotmány, amely alapja minden részletes szabályozásnak, emberi kapcsolatnak!
eunyet.hu nyomán!
|